A gazdasági válság kezelésével kacsolatban Csehi elmondta, hogy megnehezíti az önkormányzatok dolgát ebben a kérdésben az a tény, hogy a munkaadók támogatására, az elvégzett munkálatok kifizetésének gyorsítására konkrét és életképes stratégiája nincs a kormánynak. A közpénzekből jól elvégzett közhasznú beruházások kifizetését meg kellene sürgetni, ezzel segítve a privát szektort. Csehi kifejtette, hogy a válság kezelésében egyébként nagyobb hatáskört kellene adni a Román Nemzeti Banknak, amely intézmény már korábban is hathatósan hozzájárult a krízishelyzetek enyhítéséhez.
Csehi a gazdasági válságról tartott előadást
Csehi elmondta, hogy a tapasztalatok azt mutatják, hogy a Szatmár megyében mindeddig sikeres szakmunkásképzés kormányszinten történő leállítása és átalakítása gyengíti a megyei munkaerő potenciálját. A cégek és befektetők felkészült és jól képzett munkaerőt keresnek, és amennyiben a szakmunkásképzéssel foglalkozó rendszer átalakul, komoly gondok jelenhetnek meg a munkaerőpiacon Szatmár megyében is, gyengítve lehetőségeit a befektetőkért és új munkahelyek teremtéséért vívott versenyben.
Az előadás második részében a diákmunka törvényes kereteivel foglalkoztak az előadók. Csehi megjegyezte, hogy sajnálatos tény, hogy ennek a törvényes keretei még mindig hiányosak. Így azok a diákok, akik munkával, hasznosan szeretnék eltölteni vakációjukat sok esetben csak feketén tudnak dolgozni. Ennek a helyzetnek a mihamarabbi kezelése Csehi véleménye szerint rendkívül fontos lenne, hiszen a zsebpénzkiegészítést jelentő diákmunka kereteinek tisztázása hozzásegítheti a diákokat ahhoz, hogy a fiatalok aktív gazdasági szereplőként is kipróbálják magukat. Ez pedig azért is rendkívül fontos, hogy a diákok még fiatalkorban megtanulják a munka és a fizetés közötti kapcsolat fontosságát, könnyedén munkára szoktathatja a fiatalokat. Ezáltal hasznos gazdasági szereplővé válhatnak majd tanulmányaik elvégzése után.